Amazon інвестує в нові проєкти відновлюваної енергії і виривається в лідери

Технологічний гігант Amazon планує вже до 2025 року забезпечити  для свого глобального бізнесу 100% джерел відновлюваної енергії. Компанія також оголосила про плани реалізації дев’яти нових проектів вітрової та сонячної енергетики в США, Канаді, Іспанії, Швеції та Великобританії.

На даний час у компанії є 206 проєктів у галузі поновлюваних джерел енергії по всьому світу, в тому числі – 71 проєкт вітрової та сонячної енергії для комунальних підприємств і 135 сонячних дахів на об’єктах і в магазинах по всьому світу, які в сукупності мають 8,5 ГВт потужності з виробництва електроенергії. До 2025 року Amazon перейде на використання поновлюваних джерел енергії на 100%, що на п’ять років раніше первісної мети на 2030 рік.

Із урахуванням нових енергетичних проєктів, Amazon стала найбільшим корпоративним покупцем відновлюваної енергії в Європі, маючи більше 2,5 ГВт поновлюваних джерел енергії – цього вистачає, щоб забезпечувати електроенергією понад 2 млн європейських будинків на рік.

Ці та інші проекти Amazon забезпечують поновлювану енергію для корпоративних офісів Amazon, магазинів Whole Foods Market, центрів обробки даних Amazon Web Services (AWS) тощо.

«Amazon продовжує нарощувати свої інвестиції у поновлювані джерела енергії відповідно до клмітичних зобов’язань The Climate Pledge щодо скорочення викидів вуглецю до 2040 року», – сказав Джефф Безос, засновник Amazon.

Компанія також заявила, що її будівництво вітряної електростанції потужністю 350 МВт біля узбережжя Шотландії є найбільшим на сьогодні проєкт у Великобританії у галузі відновлюваної енергії.

Водночас в Іспанії нові сонячні проєкти Amazon розташовані в Естремадура і Андалусії і разом додають більше 170 МВт до енергосистеми. А в Швеції – це проєкт наземної вітрової енергії потужністю 258 МВт.

фото: aboutamazon.com