Климатические изменения

Казахстан планує збільшити частку відновлюваних джерел у виробництві енергії

Казахстан планує до середини століття покривати половину своїх потреб в електриці з відновлюваних джерел. Для цього в країні є всі умови – сонце, вітер і вода.

Два роки тому на околицях невеликого шахтарського містечка Сарань, що в самому центрі казахського степу, де навіть у зимовий час дуже багато сонячних днів, побудували та запустили в експлуатацію найбільшу у всій Центральній Азії сонячну електростанцію потужністю 100 МВт. 307 тисяч «зелених» панелей, встановлених на площі 164 гектари, перетворюють сонячну енергію на електричну.

Наразі Казахстан проводить дослідження за трьома напрямами. Міністр енергетики Казахстану Магзум Мірзагалієв повідомив, що, по-перше, триває робота над Концепцією низьковуглецевого розвитку до 2050 року, яка передбачає заходи щодо глибокої декарбонізації. Друге – опрацьовується питання запровадження внутрішнього вуглецевого податку споживання енергії, імпортного і експортного вуглецевого мита. По-третє, триває робота над створенням вуглецевого фонду».

У 2020 році 69% енергії в Казахстані вироблялося на вугільних станціях, 20% потреб забезпечуються газом. Частка відновлюваних джерел поки що становить не більше 3%, але вже до 2030 року її планують збільшити до 30%. У найближчі чотири роки планується запровадити проєкти на загальну суму близько $2,5 млрд.

Нагадаємо, також Узбекистан має на меті до 2030 року підвищити вдвічі енергоефективність економіки, збільшити частку відновлюваної енергії до 25%  і розвивати екологічно чистий транспорт.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату