Пустыня и засуха

ООН закликає вкладати кошти в економіку з нульовим рівнем викидів

Голова ООН Антоніу Гутерріш закликав вкладати кошти в економіку з нульовим рівнем викидів і стійку до кліматичних змін. Він переконаний, що такі інвестиції сприятимуть сталому розвитку, створенню робочих місць і появі нових можливостей.

Як позитивні приклади він навів на Кліматичній конференції в Глазго рішення низки країн припинити фінансувати вугільну промисловість і нагадав про те, що понад 700 міст впевнено рухаються у напрямку досягнення вуглецевої нейтральності.

«Армію кліматичних активістів, яку очолює молодь, не зупинити. Їх стає дедалі більше. Їхні голоси звучать усе голосніше. І, запевняю вас, вони не відступляться. Я підтримую їх», – додав Гутерріш.

Він закликав прагнути утримати зростання температур на рівні 1,5 С, підкресливши, що особлива відповідальність лежить на країнах G20, оскільки на них припадає близько 80% викидів. У цьому контексті генсек рекомендував розвиненим країнам і таким, що розвиваються, формувати коаліції, щоб спільно прискорити декарбонізацію економіки та відмову від вугілля.

«Якщо після завершення цієї конференції таких зобов’язань не буде, країнам доведеться переглядати свої національні кліматичні плани та політику. І робити це не раз на п’ять років, а щороку», – сказав Гутерріш.

На додаток до механізмів, які вже створені в межах Паризької угоди, голова ООН вирішив створити групу експертів, які працюватимуть над тим, щоб встановити чіткі стандарти оцінки зобов’язань щодо досягнення чистого нульового обсягу викидів недержавними суб’єктами.

Нагадаємо, що країни G20 на жовтневому саміті в Римі погодилися працювати над досягненням вуглецевої нейтральності, але вже розкритиковані за відсутність чітких планів, цифр, дат тощо.

Наприклад, в ухваленому комюніке йдеться про досянення нейтральності приблизно «до середини століття». Комюніке також містить зобов’язання припинити фінансування виробництва електроенергії з вугілля за кордоном, але не встановлює мету щодо припинення використання вугілля всередині країн.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Responsible Future допомагає компаніям в Україні визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>