Австралія побудує найбільшу батарею в Південній півкулі

Австралійський штат Вікторія побудує найбільшу батарею в південній півкулі, що допоможе  перейти йому на поновлювані джерела енергії. Він взяв на себе зобов’язання до 2030 року отримувати 50% своєї енергії саме з поновлюваних джерел. Про це повідомляє The Age.

Новий літій-іонний акумулятор матиме потужність 300 мегават і забезпечить 85 робочих місць. Розмір нової батареї буде вдвічі більше, ніж у південно-австралійської, яка побудована в 2017 році як найбільша в світі.

Проект, що має назву Victorian Big Battery, коштуватиме 84 млн доларів і буде реалізовано до літа 2022 року. Влада підрахувала, що кожен витрачений долар принесе штату 2 долари.

Австралійський оператор енергетичного ринку підписав контракт з французькою компанією Neoen, що спеціалізується на альтернативних джерелах енергії, на поставку нової батареї Tesla.

«Велика батарея допоможе захистити нашу мережу влітку, створити робочі місця і знизити ціни на енергоносії, а також підтримати наше відновлення після пандемії коронавірусу», – заявила Міністр енергетики Лілі Д’Амброзіо.

фото: facebook.com/environmentvictoria