Эко-школа в Варшаве

У Варшаві збудували еко-школу з садом на даху

Архітектори Medusa Group спроектували будівлю варшавської Akademeia High School як «освітню екосистему» і альтернативу традиційним школам. Вони передбачили великий центральний внутрішній двір, з якого можна сходами піднятися на дах, де облаштовано сад.

Будівлю навчального закладу розташовано навколо внутрішнього двору, всередині – навчальні приміщення, а у крилах з обох сторін – їдальня і критий спортивний майданчик.

Їдальню спроектовано «наче модний ресторан». Упродовж дня вона може перетворюватися з ресторану в кафе, читальну залу або майданчик для вистав.

Ефекту прозорості вдалось досягнути завдяки великим вікнам і тому, що сталевий каркас облицьовано дерев’яними дошками та склом. Ефекту комфорту – завдяки зонам відпочинку. До речі, окрім вуличних меблів у дворі, зовнішні сходи, що ведуть на зелений дах, виконують роль ступінчастих сидінь. Наче в амфітеатрі.

«Ми хочемо, щоб молодь сиділа там, де їй подобається. У класних кімнатах вони сидять на стільцях, а поза ними є простір, де можна лежати та засмагати», – кажуть архітектори, яких цитує видання Dezeen.

Сад на даху призначений для вирощування рослин, які можна використовувати для приготування страв у їдальні. Це також сприяє екосистемі школи. До того ж, будівля отримала рейтинг LEED Platinum за свої екологічні й енерефективні рішення.

Архітектори зізналися, що прагнули створити атмосферу, яка заохочуватиме молодь залишатися у школі поза уроків.

Эко-школа в Варшаве

 

Фото: Medusa Group