Уперше у Швейцарії громадський транспорт тимчасово стане безкоштовним, зокрема в Женеві. Таке рішення ухвалено в комплексі заходів, спрямованих на боротьбу із різким зростанням забруднення у місті.
Reuters з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я повідомляє, що у Женеві, яка розташована в західній франкомовній частині Швейцарії, спостерігається різкий стрибок забруднення озоном — шкідливим газом, що може спричинити проблеми з диханням, головний біль та напади астми.
Високі температури та низька хмарність призводять до того, що забруднюючі речовини, що утворюють озон, накопичуються та розсіюються повільніше.
Тож уперше в усьому кантоні запроваджено безкоштовний проїзд у громадському транспорті, щоб спонукати містян пересісти з автомобілів на автобуси, трамваї, поїзди та човни і тим самим скоротити викиди від транспорту.
