Веселого Різдва! Кілька способів зробити свято більш сталим

Різдво і Новий рік – це час, на який припадає найбільша хвиля закупівель, приготування і поглинання вкуснощів, подорожі тощо. Можливо, ви не замислювалися, але усе залишає по собі  вуглецевий слід через викиди парникових газів, що утворюються під час виробництва, реалізації товарів і їжі, логістики, нашої святкової діяльності. Ось кілька слушних порад, які допоможуть нам зменшити тиск на нашу планету і уникнути зайвого її забруднення на зимові свята.

Зменшіть кількість харчових відходів

Кількість їжі, витраченої даремно на Різдво, має величезний вуглецевий слід. Утім, як і водний – він відображає обсяг води, який витрачається при виробництві різноманітних товарів або наданні послуг. Пам’ятайте, що у світі викидається третина харчів. Отже розраховуйте кількість їжі, щоб залишки не опинилися на смітнику! До того ж, використання меншої кількості їжі – це ще й відмінний спосіб уникнути зайвих втрат і зберегти стрункість.

Скоротіть кількість упаковки

Дуже часто подарункова упаковка не підлягає вторинній переробці, адже її вкрито пластиком. На жаль, пластик поширюється повсюдно. Краще використовувати пакувальний папір, зроблений повністю з паперу. А коли йдете на закупи харчових продуктів, намагайтеся купувати іх у великих обсягах за один раз, щоб уникнути зайвої упаковки. Також користуйтеся багаторазовими сумками замість пластикових пакетів.

Даріть потрібні речі

Громадські опитування свідчать про те, що люди отримують на свята зовсім не ті подарунки, які б хотіли. І річ не лише в тому, що це підживлює надмірне споживання і виснажує ресурси. А й у тому, що такі поширені подарунки, як гелі для душу, шампуні або інші мийні вироби, становлять загрозу для природи і здоров’я через поверхнево активні речовини (ПАР), що містяться в них. І купуйте продукцію місцевого виробництва – в такий спосіб ви сприяєте скороченню викидів вуглецю в атмосферу і підтримуєте місцеву економіку.

Подовжіть життя ялинці

Зробіть настій для ароматної ванни з гілок хвої або навіть пасту від застуди. Можна взагалі прикрасити на Новий рік живу ялинку, що росте у дворі, купити ялинку в горщику і висадити її потім на дачній ділянці або зробити «деревце» з підручних матеріалів. До того ж, мода на різдвяні прикраси майже не змінюється, тому їх можна викристовувати знов і знов. А щоб заощадити енергію, не забувайте вимикати ялинкові гірлянди, йдучи з дому чи лягаючи спати.

Святкуйте Різдво, не завдаючи шкоди природі! Веселих свят!

Ціль 12. Відповідальне споживання