здоровье и развитие детей

В Україні визначили «Екошколу року»

Підбито підсумки Національного рейтингу «Екошкола року». До фіналу увійшли 50 навчальних закладів. Організатор – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру.

Протягом усього року учасники успішно реалізували екологічні ініціативи, проводили онлайн та офлайн акції, кампанії, мобілізували ресурси та впроваджували систему правильного поводження з відходами, залучали батьків та громади. За рік фіналістам вдалося реалізувати тисячі екопроектів, зібрати та здати на перероблення 123900 кг вторинної сировини.

«50 закладів загальної середньої та позашкільної освіти активізували у своїх проєктах 29007 учасників до екологічних дій: учнівська молодь, педагогічний колектив, батьки та громада. Разом зібрали та здали на перероблення 91151 кг макулатури, 10293 кг пластику, 1285 кг ТетраПаку. До пунктів приймання передали 21171 кг інших відходів: органіку, плівку, скло, жерстяні та алюмінієві банки, металобрухт, пластикові кришечки, відпрацьовані джерела живлення й навіть монетки», – повідомив рух School Recycling World.

Перше місце в рейтингу посіла Херсонська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа №32. За рік у закладі вдалося реалізувати у межах проєкту «Херсонщина без сміття» низку активностей, як-от сортування, екофест для популяризації безфосфатних засобів, збір батарейок, перероблення пластикових кришечок у дизайнерські речі, проєкт «Чорноморське узбережжя Херсонщини без поліетиленових пакетів», екоквест для курсантів ХДМА (морської академії), акцію «Не скарби» для вилучення з Дніпра скляних пляшок, шин, побутових відходів, прибирання острова Джарилгач.

«Нам вдалося охопити просвітницькою роботою понад 500 учнів школи, 300 відпочивальників, 35 підприємців. У пластиковій майстерні переробили понад 460 кг пластикових кришечок та виготовили з них 36 адресних табличок, 38 комплектів пазлів, 6 комплектів фішок для екологічної гри «Екополія», 30 табличок для бібліотек міста. Зібрали та вивезли до пункту приймання понад півтонни використаних батарейок. А також налагодили співпрацю з органами влади та партнерами», – зазначає координаторка Ольга Демченко.