Окурок на пляже

Україна закликала найбільші тютюнові компанії зупинити бізнес в РФ

Міністр фінансів України Сергій Марченко звернувся до керівництва найбільших тютюнових компаній British American Tobacco, Japan Tobacco International та Philip Morris International із закликом зупинити бізнес в РФ.

“121 дитина загинула, мільйони українців вимушено покинули свої домівки, тисячі зруйнованих шкіл, лікарень, дитсадків. Можна нескінченно перелічувати жахливі наслідки, яких зазнає Україна внаслідок варварської війни розпочатої РФ”, – пише у Facebook міністр, якого цитує Економічна правда.

Він пояснює, що працювати та вести бізнес в РФ означає сплачувати податки, які спрямовуються на фінансування терористичних дій режиму Путіна.

“І сотні міжнародних компаній вже зробили вибір на користь миру та припинили роботу в РФ”, – додав міністр.

Поки офіційна позиція цих компаній зводиться до скасування нових інвестицій та призупинення роботи окремих підрозділів.

Зокрема, пише Марченко, British American Tobacco розглядає опцію трансферу бізнесу в РФ третій стороні, якою може бути локальний гравець.

Japan Tobacco International поки що припиняють нові інвестиції, як і Philip Morris International.

“Однак, цього недостатньо. Моє переконання – компромісів та згладжувальних альтернатив не може бути. Сподіваюсь, що найбільші тютюнові виробники приєднаються до більшості міжнародного бізнесу та зроблять вибір на користь безпеки України та всього цивілізованого світу”, – резюмує міністр.