Рабочий процесс

Україна – на 88 місці за індексом людського розвитку

Індекс людського розвитку в Україні зростає, проте дисбаланс у суспільстві, зміни клімату та трудова міграція можуть уповільнити прогрес у розвитку країни. Про це свідчать дані доповіді ПРООН про стан людського розвитку за 2019 рік.

У звіті пропонуються нові підходи до вимірювання прогресу, що враховують додаткові аспекти, окрім економічного зростання, аби побачити ширшу перспективу поза рівнем доходів, поза середніми показниками, в довгостроковій перспективі – і пропонується низка політичних підходів для подолання нерівностей.

  • Україна посіла 88 місце серед 189 країн, охоплених дослідженням ПРООН, тож Україна потрапила до категорії високого людського розвитку. На чолі списку – Норвегія.
  • 5 мільйонів людей вибули з категорії середнього класу в країнах Східної Європи та Центральної Азії за період з 2014 по 2017 р. Найбільше скорочення відбулось у Білорусі, Вірменії, Казахстані та Україні.
  • Гендерна нерівність – одна з найбільших перепон для людського розвитку. Вдома жінки виконують майже втричі більше неоплачуваної роботи по догляду, порівняно з чоловіками. Хоча у багатьох країнах жінки й чоловіки однаково голосують на виборах, вони неоднаково представлені у політиці.
  • Жінки, молоді працівники, мігранти, люди, що тривалий час лишаються безробітними, люди з інвалідністю, роми та інші групи, що мають нерівний статус на ринку праці, особливо вразливі до ризиків, пов’язаних із бідністю та малодоступністю соціальних послуг.
  • Скорочення середнього класу, високий рівень неофіційної та нестабільної зайнятості, проблеми соціального захисту, еміграція кваліфікованих і молодих працівників і відчуття нерівності перед законом посилюють проблему в Україні та регіоні.

Докладніше про результати дослідження >>>