магнолия

У зоні відчуження висадили магнолії та рідкісні рослини

У лівобережній частині зони відчуження створено інтродукційну ділянку рідкісних та реліктових рослин світової флори. Серед фаворитів, які потрапили на цю територію під час наукового експерименту Чорнобильського заповідника спільно з фахівцями Ботанічного саду ім. Фоміна – магнолія, сосна кримська, рододендрон, гінкго дволопатеве та інші цікаві види.

«Наприклад, метасеквоя гліптостробоїдна, яку також висадили на експериментальній дільниці, довгий час вважалась зниклою і була знайдена спочатку у вигляді скам’янілих останків на острові Хоккайдо. Тільки у 1941 році були знайдені живі дерева у гірських масивах Китаю. Сьогодні ця рослина відома здебільше, як садово-паркова культура», – повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник на своїй сторінці в Facebооk.

Останнім часом науковці відмічають тенденцію зникнення рідкісних рослин в природних ареалах. Саме тому українські вчені зважилися на унікальний експеримент на території найбільшого в Україні природного резервату. Крім того, враховуючи специфічні особливості Чорнобильського заповідника, це буде ексклюзивний науково-дослідний проєкт, що не має аналогів в Україні.

Головна мета цього незвичайного експерименту – розширення інтродукційних територій і вивчення стійкості рослин до умов радіаційного забруднення.

У перспективі – збільшення кількісного і видового складу ділянки та створення оглядового майданчика для відвідувачів.

✔Ціль 15. Захист екосистем суші

фото: unsplash.com