У Львові відкрили перший магазин товарів без упаковки

У Львові відкрили магазин «Комірка», де всі товари пропонують без упаковки.

«Коли Львів пережив сміттєву блокаду, то спочатку почали сортувати сміття, а потім і взагалі впроваджувати zero waste в власне життя», – розповіли виданню БЖ про народження ідеї магазину його власники Михайло Дяків і Ярослав Думич.

В еколавці можна купити органічні крупи, органічне борошно, безглютенові макарони, гранолу, горіхи, сухофрукти, спеції. Всі продукти продаються на вагу. Покупці, які прийдуть зі своєю сумкою або баночкою, отримають знижку 5%.

Також «Комірка» пропонує солодощі без цукру (пастила, шоколад, батончики), zero waste товари (губки з люфи, металеві трубочки, бамбукові зубні щітки і т.д.), натуральну косметику (мило, тверді шампуні, креми, сухі дезодоранти), екосумки і баночки для товарів. Останні можна повернути, магазин передасть їх виробникові для повторного використання.

Товари для магазину шукають у всій Україні. «Нам важливо, щоб виробник був відповідальним, гарантував якість продукції, при цьому був готовий продавати фасовані речі. Значно простіше великим виробникам запакувати все в поліетилен. Ми шукаємо тих, хто для нас фасує або відразу в картон або хоча б в якісь великі упаковки по 5-10 кг. Або тих, хто готовий приймати назад свої скляні банки», – акцентують в «Комірці».

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво