У Копенгагені побудують еко-квартал із вторинних матеріалів

Еко-квартал площею 35 000 квадратних метрів матиме назву UN17 Village і буде побудовано з переробленого бетону, дерева та скла. Це перший будівельний проект у світі, що відповідатиме всім 17 Цілям сталого розвитку ООН.

За інформацією видання Dezeen, конкурс на розробку UN17 виграла архітектурна студія Lendager Group і Årstiderne Arkitekter. Поселення складатиметься з 400 нових будинків у районі Ørestad South,що на півдні від датської столиці.

Основний акцент UN17 – на використанні стійких ресурсів, створенні умови для екологічного способу життя та здорових соціальних спільнот. Кожен з п’яти житлових блоків будинків буде обладнано садом на даху, щоб заохотити біорізноманіття. Також вони матимуть засоби для збору дощової води і будуть здатні переробляти 1,5 млн. літрів води щороку. Електроенергію для поселення вироблятимуть відновлювані джерела, у т.ч. сонячні панелі.

Загалом проектом передбачено 37 різних типів житла: будинки для сімей, для молодих мешканців, а також для людей старшого віку. В цілому тут мешкатимуть до 800 осіб, а також буде створено приблизно 100 робочих місць.

Автори проекту кажуть, що мають на меті зменшення нерівності шляхом створення «різноманітного та сильного сусідства, де люди можуть жити незалежно від сімейного становища чи віку».

Інші об’єкти включатимуть конференц-центр, де відбуватимуться заходи, спрямовані на сталий розвиток, органічний ресторан, теплиці та об’єкти для спільного харчування, щоб заохотити людей вирощувати власні продукти харчування та зменшувати відходи.

Ціль 11. Сталий розвиток міст і спільнот