Росія стала токсичною для бізнесу. Світові компанії масово покидають російський ринок

Росія стала токсичною для бізнесу. Світові компанії масово покидають російський ринок і призупиняють свою діяльність у Росії через війну проти України. Загалом понад 100 компаній.

Так, IKEA призупиняє всі операції в Росії, а також Білорусі. Другій у світі ритейлер H&M оголосив, що теж призупиняє всі продажі в Росії.

Apple вже припинила продавати свою продукцію. Apple Pay та інші послуги, як-от Apple Maps, також обмежені.

Інші великі міжнародні бренди, наприклад, Nike, оголосили про вихід з російського ринку. Замовлення через веб-сайт і мобільний додаток на території країни-агресора неможливі.

Платіжні гіганти Mastercard, American Express і Visa зробили подібні кроки. Платіжна система Paysera більше не обслуговує клієнтів з РФ і надає безоплатні послуги українцям.

Стрімінговий музичний сервіс Deezer припинив роботу в Росії. А компанія Electronic Arts припиняє продавати свої ігри в РФ і Білорусі.

Автомобільний виробник Ford повідомив, що він призупиняє діяльність у регіоні. Тим часом Porsche пожертвував 1 млн євро на екстрену допомогу людям, яких торкнулась гуманітарна криза в Україні.

Boeing призупиняє технічне обслуговування та технічну підтримку для російських авіакомпаній і основні операції у Москві.

Також американський нафтовий гігант Exxon Mobil припиняє свою діяльність у Росії і будь-які нові інвестиції в країну. BP, Shell заявили на початку тижня, що відмовляться від своїх операцій у Росії.

Тим часом Warner Bros. відклала випуск фільму «Бетмен» у Росії, після аналогічного кроку Disney.

#stoprussia #stopwar #stoptragedy

фото: facebook.com/EuroMaydan/posts/4854734237956208