На заміну синтетичним шнурам у теплицях прийшли біорозкладні – розробка українців

Команда дослідників Львівської політехніки на чолі з кандидаткою хімічних наук Наталією Фігуркою започаткувала проєкт «Біорозкладні шнури», який націлено на зменшення обсягів використання пластику в сільському господарстві і запобігання забруднення ґрунтів полімерними матеріалами.

Команда розробила альтернативу синтетичним шнурам, якими часто підв’язують тепличні культури. Новий шнур відтворює своїм дизайном стебло рослини, а строк його використання збігається з життєвим циклом вирощуваних культур – поки рослина росте і плодоносить, шнур зберігає міцність. По завершенні сезону шнур не потребує ручного вив’язування чи спеціальної утилізації, адже компостується з рослинною масою і повністю розкладається у ґрунті.

Проєкт є одним із перможців національного етапу конкурсу рішень за логікою біомімікрії, який проведено Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Biomimicry Institute (США) за менторської та інформаційної підтримки Responsible Future.

Запит на такий шнур вже озвучили місцеві тепличні господарства, які спільно з розробниками продукту вивчали і тестували цю альтернативу синтетичним шнурам.

фото: unsplash.com

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>