Пластикова пляшка з рослин розкладається всього за рік

Avantium, біохімічна компанія в Нідерландах, збирає кошти на новий проєкт – виробництво пластику на рослинній основі. Технологія вже привернула увагу виробника пива Carlsberg, гіганта напоїв Coca-Cola і Danone. Усі три компанії дали зрозуміти, що мають намір скористатися нею в майбутньому.

Генеральний директор Avantium Том ван Акен каже, що сподівається до кінця року залучити великі інвестиції у провідний завод із виробництва біопластику в Нідерландах.

«Цей пластик має дуже привабливі характеристики стійкості, оскільки для він не використовує викопне паливо і може бути перероблений. І він також буде розкладатися в природі набагато швидше, ніж звичайні пластики», – говорить Ван Акен, якого цитує The Guardian.

Пластикова пляшка з рослин розкладається всього за один рік.

Біопереробних завод планує розкласти стійкі рослинні цукри на прості хімічні структури, які потім можна буде використовувати для виробництва нового пластику – він може з’явитися на полицях супермаркетів до 2023 року.

Спочатку компанія планує виробляти 5000 тонн пластику щороку з використанням цукрів  кукурудзи, пшениці або буряка.

У всьому світі близько 300 млн тонн пластику виробляється з викопного палива щороку, що є основною причиною кліматичної кризи. Більша його частина не переробляється і сприяє поширенню мікропластіку у світових океанах – знадобляться сотні років, щоб він повністю розклався.

 

фото: avantium.com