Volvo Cars на тижні кліматичних змін у Нью-Йорку про припинення виробництва моделей із дизельним двигуном. Останнє дизельне авто Volvo вироблять вже до початку 2024 року.
Volvo Cars електрифікує весь модельний ряд до 2030 року, а кліматично нейтральною компанія воліє стати до 2040 року. Це один із найамбітніших планів трансформації автовиробника у безвуглецевий бізнес.
Минулого року компанія ухвалила рішення припинити розробку нових двигунів внутрішнього згоряння, тому більше не інвестує у це кошти. У листопаді 2022 року була продана частка Volvo Cars в Aurobay, спільному підприємстві, що містило активи двигунів внутрішнього згоряння.
«Електричні силові агрегати – це майбутнє. Вони перевершують двигуни внутрішнього згоряння: створюють менше шуму та вібрацій. Потребують менше витрат на обслуговування та мають нульові викиди у вихлопній трубі, — говорить Джим Роуен, виконавчий директор Volvo Cars. — Компанія зосереджена на створенні широкого портфоліо електромобілів преміум сегменту, що виправдають очікування клієнтів від Volvo. Це ключова частина реакції компанії на зміну клімату».
Компанія співпрацює з коаліцією Accelerating to Zero (A2Z), яка забезпечує багатосторонню платформу для підписантів Глазгоської декларації про транспортні засоби з нульовим рівнем викидів.
Платформа A2Z дозволяє координувати дії з іншими учасниками для досягнення спільної мети коаліції. А це – 100% світових продажів нових автомобілів і фургонів із нульовими викидами вуглецю до 2040 року та не пізніше 2035 року на ключових ринках.
фото: Volvo Cars
