глобальное потепление и температурный рекорд на термометре

Нова доповідь про зміни клімату: незабаром найгіршого не уникнути

Глобальне потепління призводить до серйозних змін на планеті, які позначаються на житті всіх її мешканців. Маєте сумніви щодо того, що світ – на порозі катастрофи? Ось кілька фактів, про які напередодні Саміту з питань клімату в Нью-Йорку вирішили нагадати представники Всесвітньої метеорологічної організації, Програми ООН з навколишнього середовища та низки інших організацій. У неділю вони зробили спільну доповідь і закликали міжнародне співтовариство вжити термінових і рішучих заходів для боротьби з кліматичними змінами.

  • Останні п’ять років (2015-2019 рр.) виявилися найтеплішими в історії метеоспостережень. Сьогодні середня глобальна температура вже на 1,1 °C вище за середню температуру доіндустріального періоду. Згідно з Паризькою кліматичною угодою, підвищення середньої глобальної температури потрібно утримати в межах 1,5 °C.
  • Сьогодні річні показники танення льоду в Антарктиці в шість разів перевищують показники 40-річної давнини. А з 2015 року світ втратив більше льодовикових мас, ніж за будь-який інший п’ятирічний період в історії.
  • Якщо в період з 1997 року по 2006 рік рівень моря підвищувався на 3,04 мм на рік, то в 2007-2016 роках цей показник досяг 4 мм на рік.
  • Викиди вуглекислого газу в атмосферу в 2018 році збільшилися на 2% і досягли рекордної позначки в 37 млн тонн. Зменшення обсягів емісій найближчим часом не передбачається, хоча нині вони ростуть більш повільними темпами, ніж глобальна економіка.
  • Рівень концентрації парникових газів в атмосфері досяг рекордних показників. Наприклад, в 2018 році концентрація вуглекислого газу склала 407,8 часток на мільйон. Минулого разу показники концентрації CO2 перевищили 400 часток близько 3-5 мільйонів років тому. Тоді середня глобальна температура на 2-3 °C перевищувала нинішню, а рівень моря був на 10-20 метрів вище, ніж нині.

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків