Копенгаген працює над програмою, що має на меті стимулювати екологічну свідомість гостей столиці та місцевих жителів. Вона винагороджуватиме тих, хто вирішить їздити велосипедом, користуватися громадським транспортом або займатися такою роботою, як садівництво чи збирання сміття в міських парках тощо.
Мета CopenPay – заохочувати стійку поведінку та збагачувати культурний досвід гостей і жителів Копенгагена шляхом перетворення екологічно чистих дій на валюту для здобуття культурного досвіду
Програма передбачає 24 атракції, які винагородять вас за дії, спрямовані на захист клімату. У якості винагороди – морозиво місцевого виробництва, чашка кави, безкоштовний прокат велосипедів, тур на байдарках аж до навіть безкоштовного входу до музею тощо. Все, що вам потрібно зробити, це, наприклад, їздити велосипедом замість машини, допомагати підтримувати місто, працювати в міському саду або пообіцяти стійку поведінку.
Вже розроблена мапа, за допомогою якої можна відкрити для себе деякі з локацій, обов’язкових для відвідин місць міста Копенгаген і водночас дізнатися, де і як можна зробити свій внесок і отримати винагороду.
«Натисніть позначки на мапі, щоб дізнатися про визначні пам’ятки, і не забудьте перевірити наявність місць», – кажуть ініціатори CopenPay. Далі, знайдіть визначні пам’ятки і подивіться, як вони винагороджують відповідні дії.
Доказом для отримання винагороди будуть, наприклад, квитки на поїзд або фотографії, на яких берете беруть участь у прибиранні. Але загалом CopenPay побудована на довірі, оскільки данське суспільство є найдовірливішим у світі згідно з дослідженням PEW.
«За допомогою CopenPay ми даємо людям можливість отримати більше, ніж пропонує Копенгаген, і при цьому робити менше навантаження на нашу планету. Йдеться про створення значних і незабутніх вражень, які є приємними та екологічно безпечними», – зазначає Міккель Ааро Хансен, генеральний директор Wonderful Copenhagen.
У такий спосіб Копенгаген заохочує використання велосипедів, громадського транспорту та участь в екологічних заходах, які разом скорочують викиди вуглецю в місті завдяки просуванню більш екологічних видів транспорту та скорочення відходів.
Поки що це пілотний проєкт, який Копенгаген планую протестувати та поширити на інші міста Данії та світу.
фото: Mark Tanggaard
