Intel, Twitter, Bumble та інші згортають технології в Росії

Технологічні компанії припиняють та продовжують обмежувати діяльність із РФ.

“Дякую за рішення”, – написав у телеграм-каналі Міністр цифрової трансформацій України Михайло Федоров.

Він повідомив, що поліція Німеччини закрила сервери російськомовного даркнет-маркету Hydra. Німецька федеральна кримінальна поліція після тривалого розслідування заблокувала серверну інфраструктуру російськомовного нелегального онлайн-сервісу Hydra Market, що була розташована в Німеччині та існувала в прихованій мережі Darknet.

На сервері було зареєстровано 17 млн клієнтів. Він був доступний із 2015 року. У  2020 році через нього пройшли операції щонайменше на €1,23 млрд. Експерти вважають, що це була найбільша за обсягом обороту нелегальна ринкова мережа у світі. При закритті було знайдено біткоїни на суму €23 млн, які криміналісти також пов’язують із платформою.

Тим часом Intel повністю зупиняє роботу у Росії. Раніше вона заявляла про припинення поставок своєї продукції до РФ і Білорусі, а зараз вирішила остаточно закрити всі бізнес-процеси у РФ.

Twitter обмежує доступ до урядових акаунтів РФ. В офіційному блозі Twitter пояснили, що нова політика призначена для усунення “серйозного інформаційного дисбалансу”, який виникає, коли авторитарний уряд блокує доступ до онлайн-платформ, продовжуючи використовувати ті самі платформи для пропаганди.

Також Avid Technology Inc припинила роботу у РФ. Avid Technology — американська компанія, що спеціалізується на аудіо- та відеотехнологіях, припинила продаж та підтримку всіх клієнтів, користувачів та торгових посередників у Росії та Білорусі.

Bumble Inc припинила роботу на території Росії. Розробник оголосив про припинення своєї діяльності, а також видалення всіх своїх застосунків з Apple App Store і Google Play Store в Росії та Білорусі. Компанії належать сервіси для знайомств Bumble та Badoo.

Havas Group оголосили про припинення на невизначений термін нових інвестицій у Росію у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.