Інновації життя. Samsung підтримав стартапи, що рятують людей

Високотехнологічна тепловізійна камера, VR-тренажер для реабілітації людей після інсульту і додаток, що виявляє ризики втрати слуху…  Компанія Samsung разом зі своїми партнерами впроваджує інновації у галузь медицини, освіти і втілює в життя ідеї, спрямовані на вирішення соціальних проблем.

Rehago

Це – інноваційна тренажерна система, розроблена зі застосуванням технологій віртуальної реальності. Вона використовується для реабілітації після геміплегії, а також для лікування пацієнтів із частковою паралізацією тіла після інсульту.

Вперше компанія заявила про себе на конкурсі стартапів «Life’s a Pitch» Samsung Electronics Germany у Франкфурті, де посіла перше місце. На сьогодні вже відбувся пілотний запуск проекту Rehago. Надалі планується впровадження інноваційної тренажерної системи в нейрореабілітаційних відділеннях стаціонарів та поліклінік.

Тренажер виртуальной реальности Rehago для людей после инсульта

 

uSound 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 278 млн людей у світі мають помірні або важкі порушення слуху. Нині створено програму, що допомагає виявити ризик втрати слуху, а також поліпшити якість життя глухих і слабочуючих людей, забезпечуючи їм інформаційну та освітню підтримку.

Решение uSound для людей, утративших слух

Аргентинська компанія uSound розробила рішення для людей з повною або частковою втратою слуху. Першими скористалися розробкою і пройшли діагностику за допомогою безкоштовного додатку до смартфонів жителі провінції Жужуй, що в Аргентині. Samsung і uSound разом продовжать роботу над розвитком продукту і створенням сумісних програм, щоб розширити географію проекту.

Dytective

У 2017 році Samsung спільно з іспанською компанією Change Dyslexia працювали над створенням програми Dytective, яка має допомогти педагогам і батькам у виявленні ризику дислексії – це вибіркове порушення здатності до читання і письма, на яке страждають 10% людей по всьому світу. Часто захворювання не є очевидним або ж невчасно діагностується, що призводить до неуспішності дітей у школі. Через лінгвістичні ігри додаток виявляє ризик дислексії на ранніх стадіях. Для цього вистачить 15 хвилин.

Після випуску Dytective в Іспанії і Аргентині в 2017 році, додаток було завантажено 80 тис. разів на пристрої Samsung. За даними  Samsung, він допоміг виявити понад 7,5 тис. випадків підвищеного ризику розвитку захворювання. До сьогодні зафіксовано 150 тис. пройдених тестів. І аудиторія проекту збільшується. Важливу роль у розробці та просуванні програми відіграла співпраця Samsung з Change Dyslexia.

Окрім того, компанія Samsung запустила в Аргентині онлайн-тренінги, які пропонують батькам і вчителям інструменти для поліпшення освітнього процесу. Тренінг, що застосовує спеціальні технології читання і письма з використанням звуку, вже пройшли 40 тис. учнів.

Тепловізійна камера

Samsung називає цей проект одним із унікальних. Камеру, за допомогою якої можна робити термальні знімки, розроблено в лабораторії C-Lab, що в Кореї. Стартап-ідея народилася внаслідок надзвичайних ситуацій і з огляду на досвід роботи пожежного Генсон Хана. Відомо, що дим ускладнює видимість під час рятувальних операцій, заважає пошуку постраждалих у палаючих будинках. Тепловізійні камери дають можливість пожежним бачити в задимлених приміщеннях і підвищують ймовірність порятунку людей.

Термокамера, делающая снимки при пожаре

Традиційні тепловізійні камери були доволі громіздкими у використанні, тому Хан звернувся до представників конкурсу Samsung Tomorrow Solution з проханням розробити компактний, легкий і зручний у використанні пристрій, який можна прикріпити до маски пожежного.

Компанія Samsung вже надала Національному управлінню пожежної охорони Кореї 1000 таких камер і розглядає можливість поширення пристроїв по всьому світу.

Фото: Samsung.com