Ford вироблятиме запчастини з кавових відходів із McDonald’s

Кавове лушпиння, яке відлущується під час обсмажування, зазвичай переробляють на садову мульчу, вугілля або викидають. Втім у McDonald’s і Ford  – інший підхід. Автомобільний концерн планує використовувати матеріал для зміцнення автомобільних деталей. Річ у тім, що кавова шкірка при нагріванні і змішуванні з іншими добавками може бути сформована в гранули, а потім – у різноманіні форми.

Як повідомляє телеканал CNBC, Ford планує використовувати композитний матеріал для внутрішнього оздоблення, а також під капотом автомобіля. Нові деталі будуть приблизно на 20% легшими, а для виготовлення потрібно на 25% менше енергії.

Наприклад, із такого матеріалу можна виробляти корпус фар – вони будуть першим автокомпонентом. За допомогою Competitive Green Technologies, яка обробляє кавові залишки для Ford, і постачальника Varroc Lighting Systems, до кінця року у виробництво  будуть запущені корпуси фар для Lincoln Continental.

Тим часом McDonald’s планує віддавати в Ford більшу частину своїх кавових відходів. У 2018 році тільки в США цей гігант швидкого харчування продав близько 822 млн чашок кави.

 

фото: facebook.com/uaFord