Лодка из пластика на Ассамблее ООН по охране окружающей среды

FlipFlopi cтає на якір

Коли делегати Асамблеї ООН з навколишнього середовища прибули на місце проведення заходу, що відбувається цього тижня в Найробі (Кенія), то були здивовані побаченим. Райдужний човен FlipFlopi – той, що з переробленого пластику – нерухомо лежить на траві.

Саме цей човен наприкінці січня відправився у свою першу подорож – від острова Ламу в Кенії до острова Занзібар у Танзанії, аби привернути увагу людей у прибережних містах на сході Африки до небезпеки використання одноразового пластику. Після першого плавання FlipFlopi було піднято на вантажівку і доставлено в Найробі, де він зайняв почесне місце на Асамблеї ООН з навколишнього середовища. Нині його місія – надихати людей, які приймають рішення, на переосмислення реалій світу. Зокрема, міністрів і високопосадовців, бізнес-лідерів, які прибули сюди.

Довжина човна – приблизно дев’ять метрів. Його побудовано повністю з переробленого пластику. Для цього знадобилось 10 тонн пластикового сміття, зібраного з кенійських пляжів і доріг. Винахідники назвали проект FlipFlopi Project. Він має здійснити кілька подорожей упродовж 2019 року і підвищити обізнаність місцевих спільнот щодо небезпеки використання одноразового пластику, а також навчити їх переробляти і використовувати повторно.

За даними Програми ООН з захисту навколишнього середовища (UNEP), жителі Кенії використовують близько 24 млн пластикових пакетів щомісяця. Багато целофану потрапляє в океан, забруднює навколишнє середовище.

Експерти ООН прогнозують, до 2050 року в океані буде більше пластику, аніж морських мешканців. Це негативно вплине на морську екосистему, природу і туризм.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 14. Збереження морських екосистем

Фото: unenvironment.org