Солнце

Екстремальна спека в Європі – прямі наслідки кліматичних змін

Частота й інтенсивність теплових хвиль і температурних стрибків по всьому світу продовжують зростати. В обох півкулях встановлено нові температурні рекорди. За попередніми даними Всесвітньої метеорологічної організації, рекордним може стати і липень.

Під час надзвичайно ранньої та інтенсивної теплової хвилі у Франції, Німеччині, Голландії стовпчик термометру піднявся до небувалого рівня – вище 40 °С. Середня температура повітря перевищила норму на 2 °C. Червень цього року став найспекотнішим місяцем, починаючи з середини XIX століття. У деяких регіонах Європи висока температура ще й супроводжувалася рясними опадами.

Національні метеорологічні і гідрологічні служби в Європі разом із національними та місцевими органами влади розробляють план дій і системи швидкого оповіщення про виникаючі ризики, активізують зусилля щодо захисту населення у всьому регіоні.

Підвищення температури відчула на собі не тільки Європа. Теплова хвиля поширилася і на північні території. Небувалі температурні показники зафіксовано в Скандинавії і Гренландії. Через аномальні температури починають швидше танути льоди арктичних вод.

Спалахнули лісові пожежі й в Арктиці, включаючи Сибір, Гренландію і Аляску. У Сибіру згоріло понад 32 тис гектарів землі, зафіксовано 745 осередків займання. Дим від лісових пожеж можна побачити навіть з космосу.

В Європейському центрі середньострокових прогнозів погоди і в Службі з питань зміни клімату «Коперник» встановили, що викиди вуглекислого газу від лісових пожеж за липень 2019 можна порівняти з річною кількістю паливних викидів у Колумбії.

«Хвилі спеки в Європі, які стають все більш регулярними та інтенсивними. Це – результат антропогенної зміни клімату», – прокоментували науковці з World Weather Attribution, яких цитують у Службі новин ООН. Вони досліджували, наскільки екстремальна спека у Франції в червні цього року пов’язана з діяльністю людини. Екстремальна спека в Європі є прямим наслідком кліматичних змін.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

фото: Unsplash