Майже половина харчових відходів у світі — приблизно 620 млн метричних тонн — може бути скорочена завдяки охолодженню ланцюгів постачать продуктів харчування. Такого висновку дійшли дослідники з Університету штату Мічиган (UMichigan) у США.
Щороку приблизно третина світового виробництва продуктів харчування потрапляє у відходи. Тим часом, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, близько 800 млн людей у світі голодують.
У дослідженні йдеться про те, що за рахунок повного охолодження ланцюгів постачань продуктів харчування, тобто створення «холодних ланцюгів», викиди парникових газів, пов’язані з харчовими відходами, скоротяться на 41% у всьому світі. Наразі втрати продуктів харчування становлять приблизно 8% від загального обсягу антропогенних викидів парникових газів.
За оцінками дослідження, використання повністю оптимізованих холодових ланцюгів може заощадити понад 100 млн тонн фруктів та овочів у Південній та Південно-Східній Азії та понад 700 млн тонн CO2 у країнах Африки на південь від Сахари.
Розвиток більш локалізованих, менш індустріалізованих ланцюгів, як от «від ферми до столу», у промисловому та побутовому контексті може заощадити більше продуктів, ніж оптимізована інфраструктура, холодові ланцюги.
У деяких частинах Азії втрати продовольства можуть скоротитися на 45%, а супутні викиди – на 54% за оптимізованих умов охолодження.

