Запропонований колір 2020 року - Bleached Coral, знебарвлений корал

Дизайнери пропонують обрати кольором 2020 року «знебарвлений корал»

Австралійська дизайн-студія Jack and Huei  запропонувала обрати кольором 2020 року «знебарвлений корал» (англ. bleached coral). Адже впевнена, що цьогорічний колір – «живий корал» (англ. living coral) не в змозі привернути увагу до знищення коралових рифів, що відбувається.

Арт-директор Хуей Інь Вонг і копірайтер Джек Рейлтон-Вудкок, які разом керують студією в Мельбурні, назвали відтінок Pantone, який обрано для 2019 року, «тонально глухим» і «абсолютно безвідповідальним». Зробить свою пропозицію щодо кольору 2020 року їх спонукала стурбованість тим, що коралові рифи навколо їхньої рідної Австралії знаходяться під загрозою зникнення в результаті кліматичних змін.

«Це відповідальність усіх нас, митців або будь-кого, щоб винайти творче вирішення великих проблем. Нині немає більшої проблеми, з якою стикається людство, аніж зміна клімату», – цитує дизайнерів видання Dezeen.

Колір, пантон 2019 року - живий корал

На їхню думку, кольором наступного року має стати блідо-блакитний відтінок, якому в палітрі Pantone відповідає P115-1U. Вони дали йому назву bleached coral – на знак австралійських коралів, що втрачають колір.

Коли температура води підвищується внаслідок глобального потепління, барвисті водорості zooxanthellae, що живуть у тканинах коралів, гинуть. Проте саме ці водорості надають коралам яскравий колір і 90% живлення. Якщо теплі умови зберігаються, корал зрештою теж помирає.

Автори ініціативи впевнені, що «знебарвлений корал» має знайти прояв повсюдно, у тому числі – в колекціях одягу, на упаковці товарів, у дізайнерських рішеннях компаній, на сторінках газет тощо.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату
Ціль 14. Збереження морських ресурсів

Фото: Dezeen.com