Європейські міста взяли курс на будівництво без СО2

На будівництво припадає орієнтовно 25% викидів парникових газів. Ключовим моментом є скорочення використання вуглецевомісткого цементу, найбільш широко використовуваного будівельного матеріалу в світі, на який припадає 8% світових викидів CO2. Про це пише EcoWatch.

Наприклад, проектувальники вуглецево-нейтральних будівель замінюють цементний каркас у великих будинках на нові, екологічно чисті поперечно-клеєні бруси. Зниження ваги будівлі на 20% відповідає аналогічному зниженню «втіленої енергії». Кінцевим результатом є зниження «потенціалу глобального потепління» будівлі на 26,5%.

Яскравий приклад – новий п’ятиповерховий житловий будинок у бостонському районі Роксбері. Його дизайнери використовують революційний дерев’яний каркас, щоб значно знизити викиди від сталі і бетону і досягти стандарту Net-Zero, тобто чистого нуля.

Скандинавія стає піонером Net-Zero. Звіт, опублікований групою міст-лідерів з клімату C40, показав, що тільки будівельна галузь може скоротити викиди від будівель та інфраструктури на 44% до 2050 року. Осло, Копенгаген і Стокгольм два роки тому взяли на себе зобов’язання відігравати провідну роль у створенні глобального ринку будівництва з низьким рівнем викидів. Зокрема, матеріалів та обладнання з нульовим рівнем викидів.

Осло, наприклад, прагне до того, щоб до 2025 року вся міська будівельна техніка і будівельні майданчики працювали з нульовими викидами. Тим часом сміливий план Копенгагена щодо забезпечення кліматичної нейтральності до 2025 року багато в чому також спирається на будівництво з нульовим викидом вуглецю. Частково це буде досягнуто за рахунок будівельної техніки, а також викидів від будівельних проєктів.

Щодо Стокгольма, місто бере участь у транскордонному тендері на сталі закупівлі мобільної будівельної техніки. На думаку експертів, це має надіслати сигнал ринку. Кінцевим результатом буде «створення хвильового ефекту», який дасть поштовх до переходу  будівництва до нульового рівня викидів.

Читати також:

фото: unsplash.com