Блокчейн платформа

WWF запускає блокчейн-систему моніторингу продовольчих поставок

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) оголосив про запуск системи OpenSC  із підтримкою блокчейн-технології, яка покликана забезпечити  розвиток сталих ланцюгів постачання продуктів харчування.

Нова платформа розроблена в партнерстві з BCG Digital Ventures. Вона дозволяє відстежувати окремі продукти – від походження до споживача. Мета полягає в тому, щоб допомогти підприємствам і споживачам уникнути незаконної, екологічно шкідливої ​​або неетичної продукції і водночас покращити підзвітність та прозорість ланцюга постачання.

Блокчейн зберігатиме такий діапазон даних: де, коли і як вироблено продукт; його шлях до споживача; інформація щодо його соціальних чи екологічних аспектів.

OpenSC дозволяє підприємствам відслідковувати свою продукцію через присвоєння унікального ідентифікатора окремому продукту в місці його походження. Наприклад, у момент, коли рибу виловлено в морі.

Блокчейн-платформа Всемирного фонда дикой природы

У WWF впевнені: «Те, що є корисним для планети і людства, має бути корисним для бізнесу. Технологія відстеження ланцюгів постачань та прозорість відкриває безліч переваг для підприємств, які прагнуть до більш сталих та етичних підходів».

Споживачі можуть використовувати OpenSC, щоб дізнатися більше про продукти, які вони купують. Просто просканувавши QR-код продукту за допомогою камери смартфону, OpenSC покаже, де виловили рибу, її рух ланцюгом постачання, а найголовніше – що вона походить від сертифікованого сталого рибальства, а не виловлена, наприклад, браконьєрами.

Отже кожен корстувач платформи має можливість дізнатися про походження і життєвий цикл конкретного продукту.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво