электрические автобусы в Гамбурге

Вулицями Гамбурґа з 2030 року їздитимуть виключно електричні автобуси

Транспортний оператор Гамбурґа – Hamburger Hochbahn – планує закуповувати і поставляти на вулиці цього портового міста в Німеччині, в якому проживає понад 1 млн жителів, лише електричні автобуси. Кінцева мета – виключно електричні автобуси й вуглецева нейтральність до 2030 року.

Автобусний парк міста планує закупити 530 повністю електричних автобусів з 2021 по 2025 рік. Нині він вже має 20 електричних автобусів Mercedes eCitaro та 10 Urbino Solaris. Цей план є частиною більш масштабного плану щодо запровадження и використання чистого транспорту в місті, зокрема автобусів з нулевим рівнем викидів.

Також Hamburger Hochbahn оголосив про старт навесні наступного року тестових випробувань автобусів-безпілотників за програмою Hamburg Electric Autonomous Transport (HEAT). Три буси курсуватимуть на маршрутах довжиною 3,6 км, на яких попередньо запропоновано 9 зупинок.

Минулоріч Гамбурґ ввів заборону для руху старих дизельних авто та вантажівок на кількох вулицях, а Вищий адміністративний суд НІмеччини підтвердив право забороняти старі дизельні машини, щоб привести рівень забруднення повітря до норм ЄС.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: hochbahn.de