Девочки читают книгу

Власник кафе роздає дітям книги в обмін на пластикові пляшки і банки для переробки

Мікєлє Джентілє, який заснував книгарню Ex Libris Cafe у невеликому містечку Полла, що неподалік від Салерно на півдні Італії, заохочує дітей читати і водночас робити щось корисне для навколишнього середовища. Віднедавна він пропонує безкоштовно книги школярам, ​​які приносять йому одну пластикову пляшку і одну алюмінієву банку для переробки. Тобто книги в обмін на відходи.

«Моя мета – поширити пристрасть і любов до книг серед тих людей в Італії, які зазвичай не читають, проте допомагають довкіллю», – сказав Мікєлє Джентілє, якого цитує CNN.

Книги, пожертвувані для цієї ініціативи, – це так звані «відкладені книги» (італ. – libri sospesi). Цей термін походить від неаполітанської традиції, що виникла під час Другої світової війни, коли купують дві кави: одну для себе, а другу – в якості анонімного подарунка для наступного клієнта, нужденного. Так само відвідувачі Ex Libris можуть купити одну книгу для себе і залишити одну для тих, хто її потребує.

Ідея відповідної ініціативи народилася у Джентілє, коли він виявив величезну купу металевих відходів, залишених на полі. За його підрахунком, майже на 300-400 євро. І цих коштів вистачило би для закупу книг для середньої школи на рік. Місцева школа відреагувала на звернення-пропозицію  і організувала збирання алюмінію. Результати були приголомшливими, зокрема, за отримані від центру утилізації гроші Джентілє купив книги для цілого класу.

Нині ініціатива поширюється школами Лігурії.  Власник книгарні сподівається, що її реалізація матиме приголомшливі результати і для довкілля, і для освіти дітей.

 

Книжный магазин по обмену пластика на книги

Акция книги в обмен на пластик

Фото: Ben White on Unsplashtwitter.com/michelegentile7