измельчитель пищевых отходов на кухне

В усіх квартирах встановлять подрібнювачі харчових відходів

Українці в багатоповерхівках незабаром будуть встановлювати спеціальні подрібнювачі (disposer) харчових відходів. Нині один такий пристрій можна придбати за ціною від 4 до 10 тис. гривень. Він монтується під раковиною і дозволяє усі органічні відходи подрібнювати і «зливати» в каналізацію. Тоді таке сміття не потраплятиме на полігони, а у дворі не буде запахів від контейнерів.

«Якби ми обробляли харчову фракцію, очисні споруди їх приймали б. Ми тоді вирішимо проблему наших полігонів. У нас це звалища. Ми туди вивозимо органічні компоненти. Усюди чути запах від цього сміття», – цитує «Обозреватель» представників Науково-дослідний і конструкційно-технологічний інститут міського господарства (НДІ), де розробляють відповідні пропозиції.

Що можна подрібнювати за допомогою такого пристрою? Усі харчові відходи, наприклад, очистки овочів і фруктів, курячі і рибні кістки, яєчну шкаралупу, кірки баштанних культур, кісточки вишні, шкарлупу від горіхів, насіння.

Поки що подрібнювачі намагаються впровадити в нові будівельні норми. Тоді вони з’являться у всіх нових будинках. Наступний крок – змінити нормативи і для українців у порівняно старих будинках.

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вже розпочато громадське обговорення законопроекту «Про водовідведення» – першого документ, який дає старт реформі. Він визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи водовідведення, спрямовані серед іншого на зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Photo by Soroush Karimi on Unsplash