Ветроэнергетика в Украине

В Україні побудують одну з найбільших вітроелектростанцій Європи

У Давосі, де триває Всесвітній економічний форум, відбулось підписання угоди між норвезькою компанією NBT, французькою компанію Total Eren та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо проекту «Сиваш». Пакет документів передбачає фінансування на 150 млн євро будівництва найбільшої вітрової електростанції в Україні та однієї з найбільших вітроелектростанцій Європи загальною вартістю близько 400 млн євро.

«Це найбільший проект з вітрових електростанцій в Україні»,  – зазначив президент ЄБРР Сума Чакрабарті. За його словами, Україна є другим європейським ринком після Греції за розміром інвестицій компаній Total та NBT.

Норвезька компанія NBT спеціалізується на будівництві вітрових електростанцій та наразі має проекти у Норвегії, Кіпрі, Китаї, Сінгапурі та Пакистані. Вона планує збудувати вздовж північного узбережжя озера Сиваш 67 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт.

Французька Total Eren є незалежним виробником електроенергії (IPP), який розробляє, фінансує, інвестує, будує та експлуатує електростанції з відновлюваних джерел енергії у довгостроковій перспективі на глобальному рівні.