Осло - зеленая столица Европы 2019

У Європі обрали зелену столицю – 2019

Політика Осло щодо збереження природних територій та відновлення мережі водних шляхів є лише однією з багатьох причин, чому норвезька столиця отримала статус «Зелена столиця Європи – 2019».

Місто розташувалося серед зелених пагорбів на березі однойменного фіорду.  Водні канали Осло стали головним об’єктом нової революційної стратегії. Нині вони доступні для людей, дозволяють ефективно поводитися з ливневими водами та сприяють розвитку і відновленню міського середовища.

Проте боротьба зі зміною клімату є пріоритетом для Осло. Місто має на меті скоротити викиди на 50% до 2020 року та стати вуглецево-нейтральним до 2050 року. Воно вжило низку комплексних заходів для досягнення амбітних цілей. Наприклад, затвердило ще 2016 року «бюджет на клімат» та просувало ідею використання транспорту з нульовою емісією. Нині 30% усіх транспортних засобів, що продаються в місті, – електричні. Тому ще Осло визнано «Електричною столицею світу».

Удосконалення інфраструктури для велосипедів і громадського транспорту, впровадження вільних від автомобілів зон та заохочення використання електричних транспортних засобів допоможе місту досягти своїх кліматичних цілей і, водночас, зменшить забруднення повітря та шуму, покращить міське середовище для мешканців Осло.

Ще один пріоритет для Осло – інновації та створення нових робочих місць у круговій економіці. Наприклад, біогаз, що утворюється з біологічних відходів та міських стоків, використовується для заправки міських автобусів та сміттєвозів.

Осло також сформувало бізнес-мережу, об’єднавши підприємців, містян та неурядові організації у вирішенні питання впливу бізнес-операцій на клімат.

Фото: Oliver ColeUnsplash
Відео: European Green Capital