робот-акула WasteShark

У водах Англійської Рив’єри плаває робот-акула, що їсть пластик

У гавані графства Девон (Велика Британія)  запущено автономного морського робота, який за один виплив здатен «проковтнути» до 60 кг пластикових відходів, що знаходяться у прибережних водах. Це – спільна ініціатива WWF и Sky Ocean Rescue з захисту британських морських районів і фауни.

Як повідомляє The Independent, прообразом для WasteShark стала китова акула – одна з найбільших у світі риб. Утім, на відміну від свого живого «родича», який плаває з відкритим ротом і живиться планктоном і дрібною рибою, дрон поглинає будь-які пластикові відходи, які зустрічаються на його шляху.

Робот WasteShark був запропонований його авторами як інструмент очищення водних ресурсів, зокрема в найбільш важливих морських зонах країни. Він не забруднює навколишнє середовище і не становить загрози для місцевої дикої природи.

Робот уже запущено в п’яти країнах, включаючи Південну Африку та Об’єднані Арабські Емірати, з моменту його створення голландською компанією з екологічних технологій RanMarine. Нині він дебютує у Великобританії в гавані Ilfracombe, що в Девоні.

Пристрій «живіться» від зарядної станції і може працювати до восьми годин. Працюючи п’ять днів на тиждень, він здатен збирати 15,6 т відходів з водних шляхів щороку. Його можна запрограмувати на пошук «гарячих точок», де скупчуються відходи. Ба більше, він може збирати важливі дані про якість води.

Ціль 14. Збереження морських екосистем

Фото: RanMarine