права людей с инвалидностью

У Черкаській області обіцяють перетворитися на інклюзивне середовище

У планах роботи Черкаської обласної державної адміністрації на 2021 рік – забезпечити безбар’єрність. У першу чергу – в медичних, освітніх й оздоровчих закладах, у центрах надання адмінпослуг. Про це пише в своєму блозі Олександр Скічко, очільник області.

Зокрема, відповідні умови для людей із інвалідністю планують створити в Черкаській обласній лікарні, куди приїжджають із усієї України і сусідніх країн десятки тисяч пацієнтів на рік.

Басейн у Золотоноші, за його словами, також повністю відповідатиме нормам інклюзії.

Щороку 5 травня в усьому світі – Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю, коли відбуваються заходи для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, до потреби захисту їхніх прав та гідності, права на рівні можливості

Для відпочинку дітей із особливими потребами в області започатковується і спеціальний проєкт інклюзивних майданчиків «Дитинство без обмежень». Тобто має бути простір для ігр і для соціалізації, адже саме з таких майданчиків діти часто знайомляться з «дорослим світом».

Також Черкаси хочуть за аналогією з Вінницею та Маріуполем створити електронну карту місць, які відповідають нормам безбар’єрності. «Вона б дуже допомогла маломобільній людині орієнтуватися, куди їй зручно під’їхати, з якими труднощами вона може зіткнутися та як їх долати», – каже Скічко.

В області розраховують, що ця ініціатива активізує і підприємців облаштовувати безбар’єрний простір навколо своїх магазинів, торгових центрів, салонів краси.

Читати також: Міжнародні аеропорти посилюють інклюзивність