Responsible Future запрошує на музичний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest

Третій рік поспіль у місті Кам’янка, що в Черкаській області, відбудеться культурологічний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest. Його куратор – громадська організація «Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» (Responsible Future). Свою підтримку також надала Кам’янська міська рада.

Кам’янка – стало не випадковим місцем проведення такого фестивалю, адже має потужний музичний бекґраунд: творчість всесвітньо відомих композиторів Петра Чайковського та Кароля Шимановського. Це місто сміливо можна назвати музичною Меккою.

Упродовж 28 років, з 1865-го по 1893 рік, сюди приїздив уславлений композитор Петро Чайковський. Саме тут, за його словами, він жив, працював, відпочивав, був щасливим, натхненним і написав понад 30 творів, серед яких опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балети «Лебедине озеро»,  та багато інших. А засновник польської композиторської школи ХХ століття Кароль Шимановський також був народжений у Черкаській області, що стала для нього рідною домівкою, дала безтурботне дитинство і молодість, сповнену краси і свободи.

Фестиваль є культурологічним і має просвітницьку мету, яка суголосна Цілям сталого розвитку Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року. Зокрема, відповідає Цілі 11 «Сталі міста та громади». А 2020 року фестиваль набуває нового маштабу, оскільки приурочений до 180-річчя з Дня народження П.І.Чайковського.

Мета фестивалю – фондувати знання шляхом класичної музики, залучати туристів до культурної, історичної та природньої спадщини міста Кам’янка, розвивавти і популяризувати українську культуру. Простором для проведення музичного фестивалю традиційно стає парк Кам’янського державного історико-культурного заповідника з парковою сценою та відомою музичною школою.

15 років поспіль у місті Кам’янка проводять Всеукраїнський дитячий конкурс пам’яті П.І. Чайковського, програму фестивалю відкриють переможці конкурсу з різних куточків України.

Хедлайнером класичної частини фестивалю стане перший незалежний оркестр в Україні «Віртуози Києва». Камерний оркестр світового класу заснований у 2016 році як результат партнерства кращих українських музикантів, переможців міжнародних конкурсів, та всесвітньо відомого віолончеліста-диригента Дмитра Яблонського. Висока виконавська майстерність музикантів оркестру, продуманий музичний репертуар та інноваційні виступи зробили оркестр найвідомішим ансамблем України. Протягом року «Віртуози Києва» взяли участь у понад 100 концертах в Україні, Ізраїлі, Азербайджані, Іспанії, Швейцарії.

Джазову сторінку фестивалю COSMIC JAZZ NIGHT, що відбудеться простонеба під зорями, відкриє тріо кращої джазової піаністки України Наталії Лебедєвої з кращою співачкою України за версією журналу «Elle Ukraine 2017» Лаурою Марті. Емоційна палітра композицій контрастна і різноманітна: від жорстких грувів до ліричних фрагментів. Наталія Лебедєва — відома українська джазова піаністка, композиторка, аранжувальнця, яку видання «Новое Время» включило її до списку Топ-20 найбільш впливових музикантів України. Тріо Наталії Лебедєвої виступить у складі з Ярославом Товарянським — контрабас, та Ярославом Борисом — барабани. Спеціальний гість проекту — Лаура Марті, відома джазова співачка, глибокий оксамитовий тембр якої не можливо ані сплутати, ані забути.

JAZZ MUSIC JAM SESSION BY MIKE LEVTUSHENKO & ARTROOM

«Jamsession» – довга імпровізація різних музикантів, під час якої вони проявляють свою музичну майстерність. Цьогоріч молоді та закохані в джаз Черкащани разом з Майком Левтушенко пропонують публіці свіжий  погдляд на традиційний джаз і власний рецепт авторської музики.

ЦЕНТР КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ «ВІДПОВІДАЛЬНЕ МАЙБУТНЄ»

Громадська організація і благодійний проект, покликаний виявляти і допомагати розкриватися юним талантам з окупованих територій і маленьких міст України, а також покращувати імідж країни за кордоном через відкриття світові української музики і зірочок, що сходять. Починаючи з 2014 року, за участю обдарованих дітей громадська організація організувала понад 30 музичних концертів у 25 містах світу, серед них – Україна, Швеція, США, Франція, Бельгія, Польща, Латвія, Швейцарія і Австрія. У 2016 році проєкт Responsible Future отримав міжнародне визнання на Всесвітньому комунікаційному форумі (м. Давос) у категорії «Цінність майбутнього» міжнародної премії C4F – Комунікації для майбутнього. ГО виступає головним організатором дитячого музичного конкурсу пам’яті П.I. Чайковського у м. Кам’янка.

Музічне свято відбудеться 11 липня 2020 у парку Кам’янського державного історико-культурного заповідника.

Кураторка фестивалю – Вікторія Зубенко, голова ГО «ЦКІ «Відповідальне Майбутнє».

Контакти:
+380674016534
nika108@gmail.com