Понад 20 млн грн надав бізнес на відновлення костелу Святого Миколая

Українські підприємці за один день зібрали на відновлення постраждалого внаслідок пожежі костелу Святого Миколая в Києві  23,37 млн гривень. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook засновник компанії Rozetka Владислав Чечоткін.

Так, кошти на ремонт і реставрацію неоготичної перлини Києва виділили такі компанії, як Rozetka, Monobank, Альфа-Банк Україна, Райффайзен Банк, ПУМБ, ПриватБанк, Нова Пошта, SD Capital, Автострада, Taryan Group, Епіцентр К, Blackshield Capital, SAGA Development, UDP, Arricano, лабораторія Діла, Smile Development та інші.

Також Ajax Systems, за повідомленнями в медіа, окрім наданих 1 млн гривень планує встановити пожежну сигналізацію у костелі Святого Миколая.

Наразі поліція розглядає всі можливі версії загоряння. Після вивчення записів із внутрішніх та зовнішніх камер відеонагляду, допиту свідків та експертизи буде зрозуміло, що саме сталося. Поки що основною версією є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу, якім було понад 40 років. Вогонь знищив унікальний орган.

Міністр культури Олександр Ткаченко має намір провести нараду з меценатами, щоб знайти додаткові форми державно-приватного партнерства у справі відновлення костелу.

фрагмент фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko