Подарунок під ялинку… Яку обрати аби не нашкодити екології?

Напередодні зимових свят часто постає питання, яку ялинку обрати для оселі або офісу? «Живу» відповідно до традицій чи штучну з турботи про навколишнє середовище?

Насправді, якщо взяти до уваги піклування про екологію, то науковці вже давно з’ясували деякі фактори, які мають впливати на наш вибір. Наприклад, виробництво дерев із синтетичних матеріалів призводить до викидів парникових газів та інших забруднюючих речовин. Але ж штучну виробили один раз, а використовувати її можна з року в рік, тобто багаторазово… Тим часом джерелом викидів при вирощуванні дерев є використання палива, внесення хімічних добрив та інших робіт у лісових господарствах, транспортування до точок продажу тощо.

Утім, вуглецевий слід (сумарний обсяг викидів усіх парникових газів, що утворились прямо або опосередковано) двометрової штучної ялинки в два рази більше, ніж у справжньої. До того ж, «живі» ялинки під час зростання поглинають і накопичують вуглець із атмосфери, що частково компенсує викиди при експлуатації. А переробка, подрібнення хвої і використання в якості мульчі повертає органічні речовини у ґрунт. Проте, якщо використане дерево кинути в багаття, весь його вміст вуглецю негайно потрапить у повітря як вуглекислий газ.

Нещодавно The American Christmas Tree Association порівняла життєві цикли обох «видів» дерев і оцінила їхній вплив на навколишнє середовище. За її даними, точка екологічної беззбитковості між двома деревами становить 4,7 року. Тобто, якщо купуєте штучну ялинку, її потрібно ставити на свята впродовж майже 5 років, щоб вплив на клімат був нижчим, ніж у «живого» дерева.

Отже, перед тим, як купувати, поміркуйте над тим, як довго використовуватимете штучну ялинку або в який спосіб утилізовуватимете натуральне дерево. Від цього залежить вплив на екологію. 🎄

Merry Christmas аnd Happy New Year!

Ціль 12. Відповідальне споживання