Проект города по переработке мусора в энергию

Під Києвом перероблятимуть сміття на енергію

Громадська ініціатива «Громади майбутнього» планує побудувати поблизу Києва – у Бориспільському районі – містечко за надсучасними екологічними й енергозберігальними технологіями, для забезпечення потреб якого перероблятимуть сміття на енергію.

«Ми розробили систему збирання й подальшої переробки відходів. Відходи, що гниють, пропонуємо пустити на біогаз, який подається на тригенераційну машину, куди також подаються на спалювання всі тверді побутові відходи та RDF-паливо. При спалюванні отримуємо одночасно три види енергії: холод, тепло та електрику. При цьому зола, яка залишається після спалювання, йде на окислення грунту в теплицях», – розповідає автор проекту Олексій Сатов.

Він зауважив, щи сьогодні  сміттєзвалища в Україні переповнені, сміття не встигають утилізувати. Втім, це – ресурс, з якого можна отримувати енергію, утилізуючи його в такий спосіб.

«Ми плануємо замкнений цикл, де все, що людина продукує внаслідок життєдіяльності, буде тут же перероблено на енергію, яка до неї ж і повернеться», – говорить він.

У даному проекті все гаряче постачання для поселення буде повністю забезпечено енергією відходів. Вона перетікатиме з опалення в кондиціонування та в гаряче водопостачання.

Технологію безвідходної переробки сміття пропонує Інститут відновлювальної енергетики НАН України, який бере участь у розробці проекту. Науковці запевняють, що вже сьогодні є можливості забезпечити такою енергією половину потреб України.

Громадська ініціатива «Громади майбутнього» передбачає будівництво компактних поселень у сільській місцевості разом із аграрно-виробничим комплексом і використанням новітніх енергозберігальних технологій.

Фото: freedome.org.ua