Перший в Скандинавії фестиваль української музики

У столиці Швеції – Стокгольмі 23 та 24 жовтня відбувся перший в Скандинаиії фестиваль української музики «Переосмислюючи Європу: Україна»/Rethinking Europe: Ukraine, головним організатором якого став Український інститут в Швеції за підтримки низки партнерів.

24 жовтня в день ООН на гала-концерті в найпрестижнішій залі шведської столиці Musikaliska  виступили 150 молодих та зовсім юних музикантів з України та Швеції. Понад 500 гостей вечора, переважно шведів, а також дипломатичний корпус, члени королівської родини, зокрема принцеса Крістіна, сестра короля Карла XVI Густава, та українці, що живуть у Стокгольмі дві години поспіль слухали найвідоміших українських композиторів у виконанні обдарованих дітей, в т.ч. вимушених переселенців з Донбасу, у супроводі молодіжного симфонічного оркестру Львівської Філармонії «INSO-Львів».

Дитячий хор «Щедрик» спільно із найстарішою хоровою школою Швеції Adolf Fredriks Musikklasser виконали твори українських і шведських композиторів, а під час виконання Молитви за Україну Миколи Лисенка вся аудиторія залу піднялася, демонструючи тим самим підтримку Україні у боротьбі за її суверенітет.

15-ти річний піаніст Максим Шарпарь, переселенець з Єнакієвого, в ансамблі в чотири руки з відомою шведсько-українською піаніскою Наталією Пасічник виконав знаменитий «Кан-Кан» Мирослава Скорика, тим самим продемонструвавши бездоганну техніку українських виконавців. Софія та Анна Кисляк, 11-річні скрипальки, переселенки з Донецьку, 10-річний гобоїст зі Львова Степан Сивохіп та молодий скрипаль Назар Плиска артистично тримали аудиторію у напрузі під час виконання складних творів українського композитора Леоніда Десятнікова. В ансамблі діти разом із шведським віолончелістом Якобом Короній і піаністкою Наталією Пасічник виконали твори Миколи Лисенка і Мирослава Скорика.

«Найцінніше, що отримали українськи обдаровані діти в Швеції – це стосунки з такими ж шведськими дітьми – музикантами. Це також можливість зазирнути в навчальний процес шведської музичної школи і обмін досвідом, який безперечно важко переоцінити. Завдяки даному фестивалю Україна зазвучала в Швеції нотами миру і порозуміння» – зазначила Наталя Пасічник, відома піаністка та засновниця Українського Інституту в Швеції

«Обдаровані діти Донбасу за один вечір своєю музикою і майстерністю виконання продемонстрували, що в мистецтві кордонів не існує. Кожен говорить своєю мовою у конфліктні часи, діти війни на Донбасі говорять музикою і виборюють територіальну цілісність України саме таким мирним шляхом», додала Клавдія Шевелюк, співзасновниця ГО «Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє/Responsible Future».

В рамках фестивалю також прозвучала світова прем’єра твору однієї з найвідоміших сучасних композиторів Швеції Андреа Тарроді  – концертино Пісні неба/Songs of the Sky, написаного спеціально для цього фестивалю і присвяченого Наталії Пасічник, на основі української та шведської народних мелодій. Також на гала-концерті, вперше в Швеції прозвучав фортепіанний концерт Франца Ксавера Моцарта (сина В.А. Моцарта), який прожив більшу частину свого життя у Львові.

Продовженням розбудови культурної дипломатії між Швецією і Україною і співпраці між організаціями стане участь Наталі Пасічник у якості голови журі Конкурсу пам’яті Чайковьского для обдарованих дітей з сіл і маленьких міст, який відбудеться 11 та 12 листопада цього року в м. Кам’янка (Черкаська область), де всесвітньо відомий композитор писав свої відомі твори в маєтку своєї сестри.

Довідка:

Фестиваль – є виключно громадською ініціативою, яку підтримали низка компаній та меценатів. Ідея його проведення належить Наталії Пасічник, відомій українсько-шведській піаністці та засновниці Українського Інституту в Швеції. З української сторони її партнерами стали Громадські Об’єднання: Міжнародний інститут культурної дипломатії та Центр культурних ініціатив Відповідальне майбутнє/Responsible Future.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.