Німеччина позбудеться вугільної енергетики до 2038 року

Услід за атомною електрогенерацією Німеччина має відмовитися від вугільної. Урядова комісія ухвалила рішення про відмову від використання вугілля для виробництва електроенергії до 2038 року.

За повідомленням Deutsche Welle, до кінця 2038 року від енерегомережі мають бути відключені теплоелектростанції, які працюють на вугіллі. Проте у 2032 році пропонується перевірити, чи можливо перенести термін відмови від вугільної енергогенерації на 2035 рік.

Відмова від вугільної енергетки коштуватиме країні €40 млрд. Це – кошти, які протягом 20 років мають отримати як допомогу з федерального бюджету землі, де видобувається вугілля (Бранденбург, Північний Рейн-Вестфалія, Саксонія, Саксонія-Ангальт). Допомога має бути спрямована на структурні зміни і підтримку людей у цих регіонах.

Нині вугільні теплоелектростанції мають у Німеччині загальну потужність 45 гігаватт і виробляють приблизно третину всієї електроенергії країни. Втім, вже до 2022 року від енергомережі має бути відключено ТЕС потужністю 12,5 гігаватт. Запропоновані рішення ще має затвердити уряд.

Раніше Німеччина вирішила відмовитися до 2022 року від атомної енергетики. Отже ФРН має пришвидшити перехід на екологічно чисту електроенергію.

Також відомо про намір Франції закрити 14 з 58 атомних реакторів до 2035 року.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Фото: Unsplash