Последствия климатических изменений

Найбіднішим країнам, які потрепають від змін клімату, можуть скоротити борги

Всесвітній банк працює з Міжнародним валютним фондом працюють над обговоренням можливостей для скорочення боргових зобов’язань деяких бідних країн, які вразливі до кліматичних змін. Про це стало відомо з інтерв’ю президента Світового банку Девіда Малпасса агенції Reuters.

Три країни – Ефіопія, Чад і Замбія – вже почали переговори з кредиторами, представниками найбільших економік про реструктуризацію своїх боргів. Не виключено, що цей процес може привести до скорочення боргу.

Нині ВБ і МВФ вивчають, як розв’язати дві глобальні проблеми. Перша – необхідність зменшити або реструктурувати борги найбідніших країн, друга – необхідність скорочення викидів від викопного палива, що сприяють зміні клімату.

Сьогодні найбільші країни, на які припадає дві третини всіх викидів вуглекислого газу, заявили про свою готовність просуватися до вуглецевої нейтральності. Серед них – США, Південна Корея, Японія, Китай і країни Євросоюзу.

Термін «вуглецева нейтральність» або «нульові емісії» означає, що обсяг викидів вуглекислого газу не перевищує його обсягів, що поглинаються лісами і океанами.

Нагадаємо, минулої суботи США знов приєдналися до Паризької угоди з клімату. Відповідне рішення ухвалив нинішній президент країни Джо Байден. В ООН називають цю подію важливим внеском у глобальну боротьбу зі зміною клімату, а також вважають, що в людства вже є знання та інструменти, необхідні для боротьби з глобальним потеплінням і забрудненням довкілля – залишилося лише скористатися ними.