Київ запроваджує пілотні проекти з роздільного збору відходів і хоче збудувати переробний комплекс

У липні влада Києва має намір запустити пілотні проекти з роздільного збору твердих побутових відходів у столиці. Також українська столиця визначилась із потенційними земельними ділянками для розміщення заводу механіко-біологічної обробки. Розпочате проектування.

«Плануємо встановити до трьох тисяч контейнерів для окремих фракцій – пластику, скла. Ми зустрілися із перевізниками сміття і запропонували їм розробити й впровадити пілотний проект роздільного збору на територіях, де вони працюють. Дуже важливо, що це будуть різні моделі, запропоновані підприємствами, і ми визначимо найбільш ефективну», – повідомив мер Києва Віталій Кличко під час підписання з французькою компанією «Veolia Central&Eastern Europe S.A» меморандуму про співпрацю у сфері поводження із твердими побутовими відходами.

Отже на першому етапі влада має намір розвивати побутове сортування, спрямовувати вторсировину на переробку, а також створити сміттєпереробний комплекс із обладнанням для ефективної переробки органічної та інших фракцій.

«Ми плануємо збудувати сміттєпереробний комплекс, що матиме загальну потужність переробки 700 тис. тонн на рік і включатиме етап сортування. У планах, що цей сміттєпереробний завод буде поряд із заводом «Енергія», який ми зробимо екологічно безпечним», – зауважив Віталій Кличко. Також мер Києва спростував чутки, що місто збирається будувати сміттєспалювальний завод біля ТЕЦ-6 на Троєщині.

У компанії «Veolia» висловили сподівання, що співпраця з Києвом буде ефективною. Представники Франції мають досвід розвитку системи поводження із відходами в різних країнах, зокрема у країнах Балтії, Польщі, Чехії.

«Ця система не налагоджується протягом тижня. Ми домовилися розробити дорожню карту. Систему потрібно будувати покроково – роздільний збір відходів, обробка біоорганічних відходів, у підсумку можлива термічна обробка, спалення «хвостів» – лише тих фракцій, які не підлягають подальшій утилізації», – зазначив виконавчий директор у сфері поводження з відходами Центральної та Східної Європи та директор регіону Україна компанії «Veolia» Маттіас Фогель.