Самолет в небе

Хітроу шукає низьковуглецеві інноваційні ідеї

Один із найбільших міжнародних аеропортів Європи – лондонський Хітроу – оголосив про нову премію «Innovation Prize» і пошук яскравий ідей у галузі сталої авіації. Заявки на участь прийматимуть до 22 травня.

Премія за інновації – £30 000. Її отримають ті підприємці, які працюють над зниженням вуглецю в авіації і чий винахід допоможе скоротити викиди. Йдеться про «сталий наземний транспорт» – забезпечення можливості проїзду в аеропорт і з аеропорту з низьким або нульовим рівнем викидів, а також про «подготовку до сталого польоту» – прискорення епохи польотів без використання викопного палива, в тому числі  – шляхом введення нових гібридних і електричних літаків.

Окрім того, Хітроу оголосив про запуск свого першого дослідницького центру за участю британських університетів. «Кліматичні зміни є найбільшою загрозою, що стоїть перед нашим поколінням. І необхідно зробити надможливе, аби мінімізувати наш вплив. І ми повинні зробити це швидко… Ми продовжимо радикально мислити про стійкість, перетворювати ідеї на дії у Хітроу і в нашій галузі», – заявив Метт Горман, директор зі сталого розвитку Хітроу.

Раніше британський уряд схвалив ініціативу з розширення Хітроу, де 2025-2030 року побудують третю злітно-посадкову смугу. Тим часом екологи протестують, адже розширення аеропорту і збільшення кількості рейсів лише посилить негативний влив на довкілля і призведе до збільшення масштабів екологічних і кліматичних проблем.

Хітроу приймає понад 78 млн пасажирів щороку. Він також є хабом для більш ніж 80 авіакомпаній і є найбільшим у Великобританії вантажним портом – із Хітроу здійснюються польоти за більш ніж 200 напрямками по всьому світу.

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

Photo by Sebastian Grochowicz on Unsplash