Финляндия - лидер рейтинга хороших стран

Фінляндія очолила рейтинг «хороших країн»

Фінляндію визнано лідером The Good Country Index. У першу п’ятірку рейтингу «хороших країн» також увійшли Ірландія, Швеція, Німеччина і Данія. Україна посідає 75 сходинку.

The Good Country Index – це оцінювання 153 країн за 35 критеріями, які розподілено на 7 категорій: наука і технології, культура, міжнародний мир і безпека, світовий порядок, планета і клімат, процвітання й рівність, здоров’я і благополуччя. Окрім того, і, можливо, найголовніше, Індекс «хороших країн» – це про те, що країни роблять для решти світу, а не про те, що відбувається в межах їх власних кордонів.

За даними дослідників, Фінляндія вносить найвагоміший внесок у розвиток людства, ніж будь-яка інша країна. І, відповідно, заподіює планеті найменшої шкоди. Сильні сторони Фінляндії – це добробут і рівність, свобода пересування, свобода ЗМІ, кількість патентів, прямі іноземні інвестиції, фінансування продовольчої допомоги, дотримання природоохоронних угод і кібербезпека.

Щодо України, то вона – лідер за внеском у науку й технології, а за процвітанням і рівністю посідає 81 позицію, за внеском у світове здоров’я і добробут – 103, за внеском у благополуччя планети і клімату – 133.

Рейтинг хороших стран, The good country index