Електролітак Rolls-Royce встановив світовий рекорд швидкості

Компанія Rolls-Royce заявляє, що її літак Spirit of Innovation («Дух інновацій») – найшвидший у світі серед електричних літаків і встанови одразу три світові рекорди.

У компанії кажуть, що вже надали дані до Fédération Aeronautique Internationale (FAI), федерації повітряного спорту, яка контролює та сертифікує світові авіаційні та астронавтичні рекорди, що о 15:45 (GMT) 16 листопада 2021 року літак досяг максимальної швидкості 555,9 км/год на дистанції 3 км. Відтак, подолав існуючий рекорд на 213,04 км/год.

Під час подальших випробувань на експериментальному полігоні Боскомб Даун (Великобританія) літак досяг швидкості 532,1 км/год на відстані 15 км – це на 292,8 км/год швидше, ніж попередній рекорд. І побив рекордний час. За даними Rolls-Royce, він зміг піднятися на висоту 3000 метрів за 60 секунд.

Окрім того, під час рекордних пробігів літак розігнався до максимальної швидкості 623 км/год, що, на думку Rolls-Royce, робить Spirit of Innovation найшвидшим повністю електричним транспортним засобом у світі.

✔Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура
Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами 

фото: rolls-royce.com