планета Земля

Для України настав День екологічного боргу

29 липня людство використає весь природний бюджет на 2019 рік. Саме того дня наступить Earth Overshoot Day, тобто День екологічного боргу. Проте, на жаль, для України цей день настав уже сьогодні, 24 липня. Про це свідчать результати екологічного дослідження, яке ініціювала міжнародна організація Global Footprint Network.

Earth Overshoot Day

 

Настання Earth Overshoot Day прискорилось на дві місяці за останні 20 років. Отже для всього світу 29 липня – найраніша дата «проведення» Earth Overshoot Day за всю історію. Це означає, що людство нині використовує природу в 1,75 разів більше, ніж екосистеми нашої планети можуть регенеруватися.

 

«Ми «використали» 1,75 Землі. Ми вичерпуємо наш природний капітал і ставимо під загрозу майбутню ресурсну безпеку людства. Вартість цих глобальних перевитрат стає все більш очевидною у вигляді збезлісення, ерозії ґрунту, втрати біорізноманіття та скупчення вуглекислого газу в атмосфері. Останній призводить до зміни клімату і частіших екстремальних погодних явищ», – ідеться у повідомленні  Global Footprint Network.

День екологічного боргу

Нині в соцмережах організовано кампанію #MoveTheDate, мета якої – заставити людство замислитися щодо безвідповідального використання екологічних ресурсів Землі. Наприклад, скорочення викидів CO2 при видобуванні викопного палива на 50% дозволить «відтермінувати» Earth Overshoot Day на 93 дні.

«У нас є тільки одна Земля – ​​це визначальний контекст для існування людства», – каже Матіс Вакернагель (Mathis Wackernagel), один із ініціаторів підрахунку екологічного боргу і засновник Global Footprint Network.

За кілька днів до всесвітнього дня екологічного боргу Earth Overshoot Day організація Global Footprint Network випустила бета-версію карти рішень #MoveTheDate. Користувачі також можуть спілкуватися один із одним за географічним розташуванням чи інтересами, прискоривши реалізацію нових проектів у реальному світі. Соціальна платформа розроблена спільно зі стартапом Mapotic і є доповненням до Footprint Calculator – він дозволяє людям розраховувати свій власний екологічний слід і свій особистий день боргу. Нині в нього понад 2,5 млн користувачів на рік.