Добыча нефти

Боротьба з пластиком підірве попит на нафту

Країни світу одна за одною обмежують обіг пластикових виробів одноразового використання, а свідомі компанії, мережі магазинів, навчальні заклади відмовляються від пластикового посуду, пакетів тощо. Усе це, на думку впливового британського видання Financial Times, може суттєво підірвати попит на нафту. Більше, ніж очікувалось.

«Це матиме серйозні наслідки, адже пластик зрештою виробляється з сирої нафти», – пише видання.

Financial Times припускає, що деякі експерти помилялись у своїх прогнозах щодо суттєвого зростання попиту на вироби з пластмаси у найближчі два десятки років. Адже мінімізація використання пластикової упаковки, на яку нині припадає 45% всього пластику, може призвести до уповільнення його загального споживання вдвічі впродовж найближчих двох десятиліть.

45% всього пластику, який виготовляється у світі, йде на пакувальні матеріали

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проекту закону «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу». Автори ініціативи підрахували, що в Україні людина щороку викидає близько півтисячі пластикових пакетів. Проте розклад пластикових пакетів становить понад 100 років, а утилізація пластику є утрудненою. Адже при його спалюванні виділяється велика кількість токсичного бісфенолу-А (BPA).

Також нагадаємо, що у жовтні 2018 року Європарламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з поліетилену у зв’язку зі загрозою глобальної екологічної катастрофи.

Нещодавно National Geographic і Sky Ocean Ventures оголосили про пошук інноваційних рішень, які допоможуть вирішити проблему забруднення океану пластиковими виробами одноразового використання. Призовий фонд – $1,5 млн.

Фото:  Zbynek Burival on Unsplash