Технологии чистой энергии в Европе

Білл Гейтс і ЄС створюють інвестиційний фонд чистих технологій на €100 млн

Європейська комісія, Європейський інвестиційний банк і Breakthrough Energy Ventures створюють новий інвестиційний фонд і виділяють 100 млн євро на підтримку екологічно чистої енергетики. На ъхню думку, розгортання технологій має бути прискорене.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, який відповідає за питання європейської політики та енергетичної безпеки, заявив про необхідність збільшувати інвестиції більш ніж на 500 млрд євро на рік, аби до 2050 року досягти вуглецево-нейтральної економіки.

Європейський комісар Карлос Моедас тим часом наголосив, що новий фонд Breakthrough Energy Ventures Europe (BEV-E) створено за рекордно короткий час. «Ми виконуємо свої зобов’язання щодо збільшення державних і приватних інвестицій в інновації у галузі чистої енергії. Тільки об’єднуючи зусилля в різних секторах і на різних континентах, ми зможемо боротися зі змінами клімату і будувати стале майбутнє», – сказав він.

Замовити корпоративний workshop і розкрити потенціал сталого розвитку для бізнесу

За словами голови правління Breakthrough Energy Ventures Білла Гейтса, створення фонду є гарним прикладом того, як приватний і державний сектори запроваджують інноваційні способи співпраці, розгортання капіталу і створення компаній. «У нас є ресурси, щоб досягти суттєвих змін, і гнучкість, щоб рухатися швидко. Це рідкісна і потужна комбінація», – додав він.

Фонд інвестуватиме у п’ять основних секторів, де необхідні зусилля для боротьби зі зміною клімату: електрика, транспорт, сільське господарство, виробництво та будівництво. Очікується, що інвестиції надаватимуть вже у другій половині 2019 року.

Новий фонд сприятиме виконанню зобов’язань ЄС, викладених у документі Clean Energy for All Europeans і спрямованих на підтримку інновацій у галузі чистої енергії, підвищення ефективності використання енергії, стимулювання використання відновлюваних джерел енергії і реформування європейського енергетичного ринку.

Фото: Unsplash