Солнечные панели

Австралійці б’ють рекорд за кількістю інсталяцій для сонячної енергії

Протягом перших трьох місяців цього року австралійські домогосподарства і підприємства встановили рекорд за кількістю інсталяцій для виробництва сонячної енергії. За даними консалтингової компанії Green Energy Markets, їх встановлено на 46% більше, ніж за аналогічний період минулого року. І в 2,5 рази більше, ніж у середньому за перший квартал за останні 4 роки.

Підраховано, що ці 480 МВт потужності на даху дозволять заощадити 850 млн австралійських доларів (близько 600 млн американських доларів) на рахунках за електроенергію впродовж наступного десятиліття. Окрім того, в галузі будівництва і обслуговування поновлюваних джерел енергії задіяно 20 000 людей і надалі «енергія сонця» створює нові робочі місця.

Кількість інсталяцій зросла у всіх штатах Австралії. Утім у штаті Вікторія – аж на 90%. Це відбулось після того, як держава ввела схему стимулювання.

У березні на поновлювані джерела енергії припадало близько 20% потреб Австралії в електриці – цього вистачає для «живлення» 9,5 млн. будинків.

Австралія посідає 43 рядок Energy Transition Index, складеного до Всесвітнього економічного форуму-2019. Він оцінює країни за енергетичними характеристиками і ступенем готовності до впровадження сталої енергетики.

Раніше Всесвітній інститут ресурсів заявив, що сонячна генерація змінює життя людей не тільки у розвинених країнах, а й у віддалених районах країн, що розвиваються. Наприклад, мільярд людей в усьому світі донині не мають доступу до електрики. Отже невеликі сонячні батареї є для них справжнім порятунком у побуті. Зокрема, для сільського населення Бутану, Непалу, Афганістану тощо.

Фото: Unsplash